Dzielimy się wiedzą

Dlaczego ustawa z dn. 19 lipca 2019 r o zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami wprowadza bardzo istotne zmiany dla architektów?

Już we wrześniu przyszłego roku, po dwuletniej karencji, zaczną obowiązywać wszystkie przepisy Ustawy o Zapewnianiu Dostępności, uchwalonej w lipcu zeszłego roku. Temat tej ustawy jest… Czytaj dalej »Dlaczego ustawa z dn. 19 lipca 2019 r o zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami wprowadza bardzo istotne zmiany dla architektów?

“Ludzie tacy jak my umrą” – osoby z niepełnosprawnościami, starsze i przewlekle chore a pandemia koronawirusa

Życie osób starszych, przewlekle chorych lub z niepełnosprawnościami wydaje się niektórym tak nie warte ratowania, że zastępca gubernatora stanu Teksas, Dan Patrick, który sam ma 69 lat, powiedział w wywiadzie dla Fox News, iż jego zdaniem nie należy poświęcać gospodarki całego kraju dla ratowania życia starszych obywateli najbardziej zagrożonych koronawirusem. 

Nowa strona

Skoro tu jesteś, to już widzisz, że strona się trochę zmieniła, a właściwie całkowicie! Jeszcze poprawiamy kilka rzeczy, będzie bardziej czytelnie i większy porządek na… Czytaj dalej »Nowa strona

białe logo Fundacji Kulawa Warszawa namalowane na granatowym tle

Dzięki Wam

Kiedy zaczynałam działać, starać się zmienić coś w przestrzeni publicznej, żeby miasto było bardziej dostępne dla osób z niepełnosprawnościami, czułam przypływ adrenaliny i wierzyłam, że… Czytaj dalej »Dzięki Wam