Lekki wózek elektryczny?

Poniżej można zobaczyć odpowiedź z Opola i Szczecina w spawie przewozu osób na wózkach elektrycznych i skuterach w komunikacji miejskiej.

fragment pisma z Opola
fragment pisma z Opola
fragment pisma z Opola

Zastanawia mnie jeszcze co oznacza “wózek elektryczny lekki”… Mamy wśród znajomych kilka osób poruszających się na wózkach elektrycznych i niestety żaden z nich nie jest lekki. Jeżeli przyjmiemy, że waga samego takie wózka zaczyna się od 90 kg, do tego osoba, która się na nim porusza, to waga jest dość duża. Oczywiście są różne wersje, mogą być też po prostu elektryczne dostawki do wózka aktywnego, mogą być tylko koła z dodatkowym wspomaganiem. Jest sporo możliwości. Ale nie znam nikogo, kto poruszałby się na wózku elektrycznym, dlatego, że tak jest fajniej. Zawsze jest to spowodowane po prostu potrzebami wynikającymi z niepełnosprawności.

Przeglądając ogłoszenia różnych firm dot. sprzedaży wózków i skuterów elektrycznych zauważyłam, że mają podobną wagę. To co może faktycznie sprawiać utrudnienie w poruszaniu się autobusem, to wymiary. Skuter często zajmuje więcej miejsca i potrzebna jest większa przestrzeń manewrowa, żeby się odwrócić.

Warto się zastanowić, czy to jest na pewno dobry kierunek….

fragment pisma ze Szczecina
fragment pisma ze Szczecina

A co Ty o tym myślisz? Napisz w komentarzu!

Jeżeli potrzebny będzie plik dostępny dla programu odczytu ekranu, bardzo prosimy o przesłanie takiej informacji do nas na maila fundacja@kulawawarszawa.pl
Facebooktwitterlinkedinby feather

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

logo fundacji Kulawa Warszawa. połączenie syrenki warszawskiej i piktogramu osoby z niepełnosprawnością

Zapisz się do newslettera Fundacji Kulawa Warszawa

Zapisując się do bazy odbiorców i odbiorczyń Newslettera Fundacji Kulawa Warszawa wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych zgodnie z Polityką Prywatności

wesprzyj nas przez: