Przejdź do treści

Chcemy równoWAGI

Chcemy równoWAGI to kampania społeczna mająca na celu zwiększenie dostępu do wag krzesełkowych, platformowych, hakowych. Wag, które umożliwi lub ułatwią ważenie się osobom z niepełnosprawnościami, w szczególności kobietom z niepełnosprawnością ruchu, w ciąży, starszym.

Grafika kobiecej ręki trzymającej wagi. Napis: Chcemy RównoWagi. Niżej logotypy partnerów – Stowarzyszenie Mudita, Instytut Przeciwdziałania Wykluczeniom, Niepełnosprawni.pl, Integracja i logo organizatora Fundacja Kulawa Warszawa

Czy kiedykolwiek sprawdzając wagę swojego ciała, z ciekawości albo u lekarza, zastanawialiście się jak ważą się osoby, które nie mogą stanąć na wadze?

Waga, tak jak wzrost, czy ciśnienie albo tętno jest jednym z kluczowych i podstawowych pomiarów naszego organizmu. Pytanie o naszą wagę jest jednym z najczęstszych pytań zadawanych podczas wizyty u lekarza.
Jak na to pytanie odpowiedzą osoby poruszające się np. na wózku? Kobiety z niepełnosprawnością w ciąży?

Czy wiecie, że osoby z trudnościami w poruszaniu potrafią usłyszeć od lekarzy, że zważyć mogą się u weterynarza albo w masarni? 
Nie ma w nas zgody na takie traktowanie osób z niepełnosprawnościami, dlatego Fundacja Kulawa Warszawa wraz z partnerami Stowarzyszenie MuditaInstytut Przeciwdziałania WykluczeniomNiepełnosprawni.plIntegracja ruszają z kampanią Chcemy równoWAGI!

Podczas kampanii:
👉 Poruszymy kwestię dostępności do wag krzesełkowych, najazdowych i łóżkowych w podmiotach medycznych,
👉 Opowiadamy historie osób, które podzieliły się z nami doświadczeniami z brakiem dostępności do wag, w różnych sytuacjach, nie tylko u lekarza,
👉Pokazujemy, jak pytać i sprawdzać dostępność wag w gabinetach lekarskich, do których chodzicie,
👉 Umożliwiamy podmiotom medycznym, które mają takie wagi, rozpowszechnienie informacji o nich.

Jesteś osobą z trudnościami w poruszaniu się? Pozwól nam poznać swoje doświadczenie z możliwością ważenia się w Twojej okolicy! 

Wypełnij ANONIMOWĄ ankietę: https://forms.gle/s2AyPM4AGzEVADbx5

Razem możemy uzyskać równoWagę!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *