Przejdź do treści

POZNAJ NAS

Naszą misją jest tworzenie przestrzeni dostępnej dla wszystkich, pod względem architektonicznym, społecznym i związanym z komunikowaniem się. Zmieniamy postrzeganie osób z niepełnosprawnościami.

syrenka z psem asystującym
Psy asystujące także mają swoje prawa, ale też obowiązki

Mimo, że nazwa może wskazywać tylko na Warszawę, to działamy na terenie całej Polski! Nie boimy się wyzwań i lubimy podróżować. Chcesz nas zaprosić do siebie? Dojedziemy w każdy zakątek Polski, a także jest szansa, że do innego kraju.

Nazwa fundacji pokazuje nasz dystans do niepełnosprawności, ale nie dystansujemy się, kiedy są łamane prawa osób z niepełnosprawnością! Każdy nasz projekt wynika z autentycznej potrzeby poprawienia konkretnej sytuacji. Przede wszystkim działamy na rzecz DOSTĘPNOŚCI, ale nie tylko architektonicznej, komunikacyjno-informacyjnej i cyfrowej, ale także dostępu do usług i towarów. Jest to prawo każdego i każdej z nas oraz bardzo czynnik wpływający na niezależne życie osób z niepełnosprawnościami.

Wspieramy firmy i instytucje w procesie otwierania się na klienta z niepełnosprawnością i na neuroróżnorodne środowisko pracy, profesjonalizacji obsługi, zwiększania dostępności placówek, usług i procesów. Prowadzimy szkolenie oraz audyty, a także zapewnimy dostępność wydarzeń.

otwarta książka na fioletowym tleręka napinająca biceps na żółtym tlewejście do budynku z otwartymi drzwiami na niebieskim tlepiłka do siatkówki na czerwonym tle
Główne kierunki działań realizując projekty to edukacja, niezależne życie, kultura dla wszystkich, promowanie sportu.

Masz pytania? Zadzwoń do nas +48 796 866 601 lub napisz fundacja@kulawawarszawa.pl