Edukacja jest podstawą wprowadzania zmian. Chcemy, aby społeczeństwo było bardziej otwarte na osoby z niepełnosprawnościami, co staje się bardziej realne właśnie dzięki edukacji.
Edukujemy od najmłodszych lat. Prowadzimy zajęcia w przedszkolach, a trenerami i trenerkami są osoby z niepełnosprawnościami. Dzieci mogą zadawać wszystkie pytania jakie przychodzą im do głowy, dzięki czemu stają się bardziej świadome.
Prowadzimy lekcje savoir-vivre wobec osób z niepełnosprawnościami w szkołach. Te zajęcia to podpowiedź czy i jak pomagać, jak swobodnie rozmawiać. Historie z życia osób z niepełnosprawnościami, pomagają zrozumieć jak się zachować odpowiednio, żeby łatwiej było zawiązać kontakt. Czy wypada kucać przy osobie na wózku? Jak przywitać się z osobą bez rąk? Jak poprowadzić osobę z niepełnosprawnością wzroku? Czy określenie „Głuchy” jest obraźliwe? – na te i wiele innych pytań odpowiadamy w czasie lekcji savoir-vivre wobec osób z niepełnosprawnościami.
Prowadzimy szkolenia i warsztaty. Ich celem jest zmiana podejścia do tematyki niepełnosprawności. Prowadząc zajęcia z dystansem, w łatwo przyswajalny sposób zapoznajemy uczestników i uczestniczki z zasadami savoir-vivre, historiami z życia codziennego osób z niepełnosprawnościami, staramy się odczarować niepełnosprawność i trochę z nią oswoić. Nie skupiamy się tylko na jednej grupie osób, ale patrzymy nieco szerzej, na osoby z różnymi niepełnosprawnościami, a także: m.in. osoby starsze, osoby z dziećmi w wózkach, turyści z dużym bagażem, obcokrajowcy, to osoby, które także korzystają z udogodnień dla osób z niepełnosprawnościami.