Przejdź do treści

Dostępność konferencji „Dostępna Ginekologia – Dostępność na wagę złota”

piktogram osoby na wózku

Opis dostępności wydarzenia

Konferencja „Dostępna Ginekologia – dostępność na wagę złota” jest zorganizowana z dostosowaniami dla osób z niepełnosprawnościami i rodziców z dziećmi.

Dostępność wydarzenia koordynuje Wiktoria Boryca, z którą można kontaktować się za pomocą maila: wiktoriaboryca@kulawawarszawa.pl, SMS oraz poprzez rozmowę telefoniczną pod numerem 796 866 601.

piktogram zapewnienia dostępności dla osoby z niepełnosprawnością wzroku

Wejścia do Cetrum Kreatywności Targowa w czasie trwania konferencji będzie możliwe przez szerokie (powyżej 90 cm) drzwi na wysokości chodnika. Przed drzwiami znajduje się nierówna nawierzchnia. Wydarzenie będzie odbywało się na parterze. Wszystkie drzwi do pomieszczeń w związanych z konferencją są szerokości minimum 90 cm. W niektórych drzwiach mogą znajdować się progi do 2 cm.

piktogram tłumaczenia na języka migowy

Przy wejściu, rejestracji, na dziedzińcu oraz na sali konferencyjnej będą znajdowali się wolontariusze lub wolontariuszki oznaczeni identyfikatorami, którzy będą przeszkoleniu z podstaw asysty osobom z niepełnosprawnościami. W rejestracji będzie znajdować się pętla indukcyjna stanowiskowa, plan rozmieszczenia pomieszczeń wykorzystywanych w czasie konferencji oraz będzie można uzyskać informacje dotyczące konferencji lub ewentualnej ewakuacji. Będzie możliwość skorzystania z tłumacza języka migowego.

Możliwe jest wejście z psem asystującym.

piktogram osoby w spektrum autyzmu

Toaleta jest dostępna dla osób z niepełnosprawnościami, gdzie znajdą Państwo również przewijak dla dzieci oraz leżanka, z której można skorzystać w przypadku osób dorosłych. Na dziedzińcu, w pobliżu sali konferencyjnej będzie znajdował kącik dla osób z dziećmi. Naprzeciwko sali konferencyjnej znajduje się pokój wyciszeń. Catering będzie dostosowany dla wegan oraz osób, które nie spożywają glutenu. 

piktogram pętli indukcyjnej

Na sali konferencyjnej będzie wykorzystywana pętla indukcyjna w oznaczonych miejscach. Zapewniona zostanie audiodeskrypcja przez prowadzącą oraz prelegentki. Konferencja będzie tłumaczona na polski język migowy.

Konferencja będzie transmitowana online.

Dojazd – Centrum Kreatywności Targowa

Metro

Linia metra m2, stacja Dworzec Wileński (wyjście numer 11 w stronę ulicy Targowej/Ząbkowskiej, dostęp do windy)
-znajduje się przy końcu wagonów w stronę Kondratowicza
-znajduje się przy początku wagonów w stronę Bemowa

Po wyjściu z metra idziemy prosto przez około 250 metrów. Po lewej stronie będą znajdować się drzwi do Centrum Kreatywności Targowa.

Autobusy: 

(przystanek Ząbkowska 01) – Około 160 m od przystanku znajduje się wejście do Centrum Kreatywności Targowa. Idąc w kierunku jazdy autobusu trzeba dojść do pasów i przejść w lewo przez jezdnię. Po przejściu trzeba skręcić w lewo, mijamy bazar i jeden salon ślubny, kolejne drzwi to wejście do Centrum Kreatywności Targowa.

Linia 120 w stronę Dworzec Wschodni (Kijowska)

Linia 138 w stronę Bokserska

Linia 166 w stronę os. Kabaty

Linia 169 w stronę Dworzec Wschodni (Kijowska)

(przystanek Ząbkowska 02)– idąc w kierunku jazdy autobusu należy przejść około 20 metrów i skręcić w prawo

Linia 120 w stronę Olesina 

Linia 138 w stronę Zajezdnia Utrata

Linia 166 w stronę pl. Hallera

Linia 169 w stronę Bródno- Podgrodzie

(przystanek Ząbkowska 06)- Około 160 m od przystanku znajduje się wejście do Centrum Kreatywności Targowa.

Należy iść w kierunku, z którego przyjechał autobus, minąć po lewej stronie Kebab King, Bar Ząbkowski, salon sukien ślubnych. Kolejne drzwi prowadzą do Centrum Kreatywności Targowa (około 40 m od pasów).

PRZYSTANEK PRZENIESIONY ZA WEJŚCIE DO METRA TYMCZASOWO

Linia 135 w stronę Plac Hallera

Linia 162 w stronę Plac Hallera

Linia 170 w stronę Rondo Starzyńskiego

Linia 338 w stronę Plac Hallera

Tramwaje:

(przystanek Ząbkowska 03)– Około 100 m od przystanku znajduje się wejście do Centrum Kreatywności Targowa. Idąc w przeciwnym kierunku niż kierunek jazdy tramwaju należy skręcić w prawo przez pasy. Po przejściu trzeba skręcić w prawo, minąć po lewej salon sukni ślubnych, kolejne drzwi to będzie wejście do Centrum Kreatywności Targowa (około 40 m od pasów).

Linia 3 w stronę Gocławka

Linia 6 w stronę Gocławka

Linia 13 w stronę Kawęczyńska- Bazylika

Linia 20 w stronę Żerań FSO

Linia 25 w stronę Banacha

Linia 26 w stronę Wiatraczna

Linia 28 w stronę Dworzec Wschodni (Kijowska)

(przystanek Ząbkowska 04)– Około 100 m od przystanku znajduje się wejście do Centrum Kreatywności Targowa. Idąc w kierunku jazdy tramwaju należy skręcić w prawo przez pasy. Po przejściu przez jezdnię trzeba skręcić w prawo, minąć po lewej salon sukni ślubnych, kolejne drzwi to będzie wejście do Centrum Kreatywności Targowa.

Linia 3 w stronę Annopol

Linia 6 w stronę Metro Młociny

Linia 13 w stronę Cmentarz Wolski

Linia 20 w stronę Boernerowo

Linia 25 w stronę Annopol

Linia 26 w stronę Metro Młociny

piktogram parkingu dla osoby z niepełnosprawnością

Linia 28 w stronę Os. Górczewska

Miejsca parkingowe dla osób z niepełnosprawnością

Na ul. Targowej na wysokości nr. 50/52 znajdują się dwa miejsca parkingowe dla osób z niepełnosprawnością (około 80 m od Centrum Kreatywności Targowa). Obowiązuje parkowanie zgodnie z przepisami. Ul. Targowa jest w strefie płatnego parkowania niestrzeżonego w Warszawie.