Zarząd

Izabela Sopalska-Rybak

Założycielka i Prezeska Fundacji Kulawa Warszawa

Działaczka społeczna, trenerka

Wraz z założeniem fundacji ruszyła z autorskim programem lekcji savoir-vivre wobec osób z niepełnosprawnościami w szkołach, który cieszy się ogromnym powodzeniem wśród uczniów i uczennic, a także grona pedagogicznego. W związku z dużym zainteresowaniem zajęciami, zaczęła je prowadzić także dla dorosłych z różnych środowisk, także w zakładach karnych. Podobne zajęcia prowadzi też w przedszkolach. Koordynatorka działań Fundacji Kulawa Warszawa oraz inicjatorka wielu projektów, takich jak: wystawa fotograficzna Wspólny cel – WYGRAĆ!, promująca sport osób z niepełnosprawnościami, kampania społeczna JEDNA KOPERTA = JEDEN SAMOCHÓD, która ma na celu przypomnieć kierowcom, jak parkować i dlatego tak ważne jest przestrzeganie przepisów odnośnie parkowania na miejscach parkingowych dla osób z niepełnosprawnością. Koordynatorka m.in. projektu Przychodzi baba do lekarza, który ma na celu zwiększenie dostępności do usług ginekologicznych dla kobiet z niepełnosprawnościami. Prowadzi szkolenia dla pracowników różnych instytucji m. in. z zakresu profesjonalnej obsługi gości/widzów/klientów z niepełnosprawnościami, sprawdza dostępność i wspiera przy projektowaniu nowych przestrzeni i budynków. Promuje niezależne życie osób z niepełnosprawnościami. Portal KulawaWarszawa.pl, który prowadzi od 2012 roku otrzymał nagrodę m. st. Warszawy w 2014 r. za zasługi. Prywatnie zawodniczka Warszawskiej Drużyny Rugby na Wózkach Four Kings oraz drużyny z Hamburga.

Rafał Rybak

Członek Zarządu

Patrzy na bariery architektoniczne z innej perspektywy. Zwraca uwagę na zapewnienie, jak największej samodzielności i niezależnego życia osób z niepełnosprawnością. W fundacji obecnie głównie zajmuje się księgowością i wszechobecną papierologią. Prywatnie fotograf, miłośnik klasycznej motoryzacji i wierny kibic Warszawskiej Drużyny Rugby na Wózkach Four Kings.

logo fundacji Kulawa Warszawa. połączenie syrenki warszawskiej i piktogramu osoby z niepełnosprawnością

Zapisz się do newslettera Fundacji Kulawa Warszawa

Zapisując się do bazy odbiorców i odbiorczyń Newslettera Fundacji Kulawa Warszawa wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych zgodnie z Polityką Prywatności

wesprzyj nas przez: