O fundacji

Fundacja Kulawa Warszawa składa się z ekspertek i ekspertów działających na rzecz osób z niepełnosprawnościami. Jesteśmy ludźmi z pasją i chęcią realizacji celów statutowych fundacji. Mamy dużą wiedzę merytoryczną związaną z tematem niepełnosprawności, wiemy jak działać w temacie promowania niezależnego życia osób z niepełnosprawnościami, sportu, kultury i edukacji. Ważna dla nas jest nie tylko teoria, ale przede wszystkim praktyka, dlatego w naszym zespole są także osoby z niepełnosprawnościami, które od lat zmieniają postrzeganie osób z niepełnosprawnościami, pokazując własną postawą, że nie warto wierzyć w stereotypy.

Poznaj naszą ekipę!

żarówka na żółtym tle

Nasze projekty i pomysły na działania wywodzą się z autentycznej potrzeby i życiowych przykładów, dzięki czemu odpowiadamy na konkretne potrzeby osób z niepełnosprawnościami.

Organizujemy szkolenia i warsztaty, których głównym celem jest zmiana podejścia do tematyki niepełnosprawności. Prowadząc zajęcia z dystansem, w łatwo przyswajalny sposób zapoznajemy uczestników i uczestniczki z zasadami savoir-vivre, historiami z życia codziennego osób z różnymi niepełnosprawnościami, staramy się odczarować niepełnosprawność i trochę z nią oswoić. Nie skupiamy się tylko na jednej grupie osób, ale patrzymy nieco szerzej: m.in. osoby starsze, osoby z dziećmi w wózkach, osoby neuroróżnorodne, turyści z dużym bagażem, obcokrajowcy, to osoby, które także korzystają z udogodnień dla osób z niepełnosprawnościami. A osoby z niepełnosprawnościami to nie tylko osoby poruszające się na wózkach lub o kulach. Pamiętamy o osobach z różnymi niepełnosprawnościami: wzroku, słuchu, neurologiczną, intelektualną, ruchu i z chorobami psychicznymi lub układu krążenia.

Projekty Fundacji Kulawa Warszawa to nie tylko szkolenia. Nasze działania są zgodne z naszą misją – tworzenie przestrzeni dostępnej dla wszystkich, pod względem architektonicznym, społecznym i związanym z komunikowaniem się. Zmieniamy postrzeganie osób z niepełnosprawnościami.

Dowiedz się więcej na temat naszych projektów!

Działamy na terenie całego kraju!

kontury Polski na niebieskim tle, w miejscu gdzie jest warszawa znajduje sie serce, a od niego odchodzą kreski na wszystkie strony

Nazwa fundacji powstała od bloga, jednoosobowego działania. Od 2016 roku działamy jako fundacja. Mimo, że nazwa wskazuje jedno miasto, działamy na terenie całej Polski. Prowadzimy także szkolenia i audyty za granicą oraz organizujemy wystąpienia motywacyjne w innych krajach.

Często odwiedzamy inne miasta i kraje skąd czerpiemy inspiracje odnośnie dostępności, działań na rzecz osób z niepełnosprawnościami. Chcesz nas zaprosić do siebie, abyśmy przeprowadzili szkolenie, sprawdzili dostępność, poprowadzili wystąpienie motywacyjne? Napisz do nas, a prześlemy wycenę: fundacja@kulawawarszawa.pl.

Podoba Ci się to co robimy i chcesz wspomóc finansowo?

Przekaż darowiznę na konto fundacji!

puszka skarbonka z sercem na czerwonym tle, do której dłoń wrzuca monetę z sercem

Abyśmy mogli cały czas działać na rzecz osób z niepełnosprawnościami, potrzebne jest nam wsparcie. Można wesprzeć nas jednorazowo lub ustawiając stały przelew darowizny, nawet niewielkiej kwocie na rzecz naszej fundacji. Dzięki naszym Darczyńcom możemy zdziałać więcej – RAZEM!

tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe

nr konta: 24 1140 2004 0000 3602 7639 9973